Inštruktor

Volám sa Marek Paňko a som PADI a SDI/TDI inštruktor.

 

Pochádzam zo Svidníka. Svidník je malebné mestečko na východe Slovenska, ktoré je známe svojími národnými a kultúrnymi pamiatkami Karpatsko-dukelskej operácie.

K potápaniu a k vodným športom som začal inklinovať už v detstve. Síce najprv pasívnym spôsobom, to znamená, že som často pozeral dokumenty, ktoré sa touto problematikou zaoberali a hltal som očami úplne všetko.

 

Štúdium na vysokej škole ma zamestnávalo na plný úvazok a nemal som priestor venovať sa potápaniu intenzívne. Na svoj detský sen som ale nezabudol. Začal som si ho plniť v roku 2011, kedy som absolvoval svoj prvý kurz Open Water Diver. To mi samozrejme nestačilo a popri zamestnaniu som si zvyšoval kvalifikáciu a dosiahol som svoj prvý profesionálny stupeň Divemaster. Tým sa mi otvorili obzory a v roku 2015 som začal pracovať ako inštruktor v Chorvatsku a Thajsku. Sú to krajiny, ktoré poskytujú unikátny zážitok, čo sa potápania týka a kde možeš nazbierať dokonalé skúsenosti v tejto oblasti.

 

Následne som sa rozhodol vrátit na Slovensko a zúročiť svoje znalosti v mojej krajine. V roku 2016 som založil na východe Slovenska prvú školu pod štandardami PADI a TDI/SDI najvačších a najznámejších potápačských asociácií na svete.

 

Okúzlilo ma jaskynné potápanie, ktorému sa venujem od roku 2020 a venujem sa aj svojmu projektu Ocean Frames. Zachycujem tie najkrajšie momenty zo sveta pod hladinou.

 

Potápanie pre mňa znamená splnenie môjho detského sna, únik pred realitou, relax, objavovanie nového a možnosť vidieť veci a miesta, na ktoré fronta turistov nestojí. Je to pre mňa nielen práca, ktorá má baví a žíví, ale hlavne je to moja vášeň. A tu vášeň rád predávám ľuďom ďalej. Som rád, keď aj prostredníctvom mňa, môžete spoznať podvodný svet plný farieb, fantázie, a objavujete svet, ktorý vačšina z vás pozná len z fotiek alebo z dokumentárných filmov.

 

Prostredníctvom môjho kurzu sa na chvíľu môžete „ dotknúť“ toho (naoko) vzdialeného sveta „ilúzie“, zažiť dobrodružstvo a tam hore na brehu nechať svoje problémy, ťažkosti a stresy. Dovoľte mi ukázať Vám miesta, kde je toto všetko možné.

Kontaktujte nás / prihláste sa na kurz

získate od nás vždy najpresnejšie informácie o všetkych kurzoch

Nákupný košík