kurz Open Water diver

OWD – Open Water Diver kurz

  1. Deň: teoretická časť, pozeranie inštruktážnych videí, vysvetľujú sa základy chémie, fyziky a fyziológie, ako pôsobia rôzne mechanizmy na ľudské telo a čo sa s telom deje pod hladinou. Táto časť obsahuje 5 inštruktážnych videí, kde sú podrobne opísané a graficky jednoducho vyobrazené všetky dôležité veci. Po každej časti sa píše krátky test obsahujúci 10 otázok. Takisto je vždy vytýčený čas na otázky a prípadné opätovné vysvetlenie. Táto časť je pomerne rozsiahla, trvá cca 6-7 hodín, záleží od počtu študentov a ich šikovnosti. Obvykle je táto časť rozdelená na dve sedenia (každá po cca 3 hodiny).
  2. Deň: prakticky výcvik v bazéne, kde sa precvičujú všetky získané informácie z teoretickej časti, napríklad vymývanie masky a správne vyváženie. Názorne sú predvedené všetky cviky, ktoré kurzista musí správne zopakovať. Precvičujú sa všetky potrebné cviky, ktoré budeme ďalej využívať pri potápaní na otvorenej vode. Kurzista musí splniť všetky požiadavky tejto časti aby sme sa mohli presunúť na otvorenú vodu. Táto časť je taktiež rozsiahla, trvá cca 6-7 hodín, opäť to záleží od počtu študentov a ich praktickej šikovnosti vo vode. Býva zvykom aj túto časť rozdeliť na dve 3 hodinové stretnutia.
  3. Deň: prakticky výcvik na otvorenej vode, kde kurzista využíva všetky získané teoretické aj praktické vedomosti v reálnom ponore. Zdokonaľuje sa v nastrojovaní výstroje a s jej manipuláciou. Táto časť obsahuje 2 ponory na otvorenej vode v jazerách, ktoré sú vyberané podľa poveternostných podmienok.
  4. Deň: pokračovanie predošlého praktického výcviku na otvorenej vode ďalšími dvomi ponormi. Prakticky sa zdokonaľujú najdôležitejšie zručnosti vo vode a dôkladnejšie sa objasňuje potápačská problematika.

Tretí a štvrtý deň je menej náročný a omnoho viac zábavnejší.

Tento kurz je limitovaný hĺbkou do 18 metrov. Po úspešnom absolvovaní všetkých časti kurzu získate časovo neobmedzený a celosvetovo uznávaný preukaz.

Ak Vás ponuka nášho potápačského klubu oslovila, neváhajte nás kontaktovať a na ďalšie otázky Vám radi odpovieme.

Certifikát je časovo neobmedzený a celosvetovo uznávaný vo všetkých krajinách sveta.

Do 15 rokov je tento kurz označovaný ako Junior Open Water Diver, kde je maximálna dosiahnuteľná hĺbka limitovaná na 12 metrov a možnosť potápať je len s profesionálom (Inštruktor alebo Dive Master). Po dovŕšení pätnástich rokov je automatický prevedený v systéme na regulárny OWD a limit potopenia sa predlžuje na 18 metrov, bez akéhokoľvek ďalšieho kurzu či poplatku.

Kontaktujte nás / prihláste sa na kurz

získate od nás vždy najpresnejšie informácie o všetkych kurzoch