Váš prvý nádych pod vodou.

Naučíme Vás ako sa potápať.

Škola potápania, potápačské kurzy

Prihlás sa na kurz potápania teraz!

Ste pripravení potápať sa?

Ako jediné výcvikové centrum rekreačného potápania a Sidemountu  na východnom Slovensku vedené pod štandardmi PADI a TDI/SDI potápačských asociácií, ktoré sú najväčšie a najznámejšie na celom svete.

 

Naša moderná škola potápania Vás na to dokonale pripraví!

Partnerské stránky

Kontaktujte nás / Prihláste sa na kurz potápania.

Získate od nás vždy najpresnejšie informácie o všetkých potápačských kurzoch.

Naša ponuka kurzov

Kto sme? Sme Športový klub potápania vo Svidníku a ako jediné výcvikové centrum rekreačného potápania a Sidemountu  na východnom Slovensku vedené 

pod štandardmi PADI a TDI/SDI potápačských asociácií, ktoré sú najväčšie 

a najznámejšie na celom svete, Vás naučíme potápať sa.

 

Ponúkame potápačské kurzy od úplného začiatku

po prvý profesionálny stupeň. Okrem toho ponúkame mnoho ďalších špecializačných kurzov.

 

Certifikát je celosvetovo uznávaný a časovo neobmedzený.

Discover Scuba
Diving

je rýchly a ľahký úvod do toho, čo je potrebné na objavovanie podmorského sveta. Poďte si na vlastnej koži vyskúšať skúšobný ponor. Napriek tomu, že nejde o certifikačný kurz potápania, dozviete sa všetky kroky potrebné na to, aby ste sa stali potápačom. 

Open Water
Diver

je prvým kvalifikačným stupňom prístrojového potápania. V tomto kurze potápania sa naučíte všetky potrebné vedomosti a zručnosti ako sa stať potápačom s celosvetovo uznávaným certifikátom do hĺbky 18m.

Advanced Open Water Diver

je nasledujúcou možnosťou ako si zvýšiť kvalifikáciu prístrojového potápania a naučiť sa nové zručnosti a techniky potápania, dokonca si zväčšiť rozsah potápania do hĺbky 30m.

Rescue Diver

je kurz rozdelený na dve samostatné časti. V prvej časti, First Aid, potápač absolvuje školenie prvej pomoci. V druhej časti samotného kurzu, Rescue Diver, sa potápač naučí predchádzať a zvládať krízové situácie vo vode a získa väčšiu dôveru vo svojich potápačských technikách a znalostiach.

Dive Master

je prvý profesionálny kvalifikačný stupeň prístrojového potápania. Po úspešnom absolvovaní sa stanete vodcom, ktorý inštruuje a motivuje ostatných. Získate vedomosti a schopnosti, vďaka ktorým získate možnosť dohľadu nad ostatnými potápačmi a stanete sa vzorom pre potápačov po celom svete.

Špecializačné kurzy

  • SideMount
  • Enriched Air Diver – EANx Nitrox
  • Deep Diver
  • Dry Suit
  • Underwater Navigator
 
 
 
 

Inštruktor

Ahojte

moje meno je Bc. Marek Paňko a som PADI a SDI/TDI inštruktor.

K potápaniu a k vodným športom som začal inklinovať už v detstve. Aktívne som sa však potápaniu a potápačským kurzom začal venovať až po štúdiu na vysokej škole. Na svoj detský sen o potápaní som však popri štúdiu a práci ako Zdravotnícky záchranár nezabudol. Začal som si ho plniť v roku 2011, keď som absolvoval svoj prvý kurz Open Water Diver. Tento kurz mi samozrejme nestačil a popri zamestnaní som si zvyšoval kvalifikáciu a dosiahol som prvý profesionálny stupeň Divemaster. Jeho absolvovaním sa mi otvorili obzory a v roku 2015 som začal pracovať ako inštruktor potápania v Chorvátsku a Thajsku. Potápanie v mori je nádherné, ale okúzlilo ma i jaskynné potápanie, ktorému sa venujem od roku 2020. Okrem toho, že sa aktívne venujem potápaniu a výučbe kurzov, venujem sa i svojmu ďalšiemu projektu Ocean Frames. Jeho podstatou je zachytávanie tých najkrajších podmorských zážitkov cez fotografiu a video. Napriek tomu, že Thajsko a Chorvátsko sú nádherné krajiny, predsa len ma niečo ťahalo späť domov.  V roku 2016 som sa rozhodol vrátiť na Slovensko a zúročiť svoje znalosti tým, že som na východe Slovenska založil prvú školu potápania pod štandardami PADI a TDI/SDI najväčších a najznámejších potápačských asociácií na svete pod názvom Real DiversA čo pre mňa znamená potápanie? Je to pre mňa v prvom rade splnenie môjho detského sna. Potápanie je pre mňa nielen práca, ktorá má baví a živí, ale hlavne je to moja vášeň a môj život. A tu vášeň s láskou a nadšením zdieľam s ďalšími ľuďmi. Som rád, že prostredníctvom mňa a mojich skúseností dávam ľuďom možnosť spoznať podvodný svet plný farieb, fantázie, ale i možnosť objaviť svet, ktorý väčšina ľudí pozná len z fotiek alebo z dokumentárnych filmov. Potápanie Vám vyčistí myseľ. Je to istý únik pred rýchlou uponáhľanou dobou, relax, objavovanie nepoznaného. Prostredníctvom mojich kurzov sa na chvíľu môžete pomyselne dotknúť tohto (naoko) vzdialeného sveta „ilúzie“ a  zažiť dobrodružstvo, ktoré si budete pamätať do konca života. A poviem Vám, keď to skúsite raz, budete to chcieť skúsiť znova a znova. 🙂

Mali s nami najlepšie skúsenosti 🙂

Real Divers Club Slovakia a Mareka, ktorý za ním stojí, vrelo odporúčame. Je to jedinečná možnosť sa s potápaním zoznámiť v bazéne a potom pokračovať v exteriéry v rôznych krásnych lokalitách na Slovensku aj v zahraničí. Skúsený inštruktor Marek je zanietený potápač s individuálnym prístupom ku každému “potápačovi” a má naozaj bohaté potápačské skúsenosti. Na viac sa môžete pripojiť ku skupinovým ponorom aj po absolvovaní kurzu, Marek pravidelne organizuje spoločné akcie a pomôže Vám aj pri nákupe potápačského výstroja. Určite sa oplatí absolvovať kurz so slovenským inštruktorom, ktorý Vás dokonale pripraví na Váš prvý ponor napr. pri mori!

Alena Musilová

5/5

Absolvoval som s Marekom dva kurzy, dúfam že ich bude ešte viac, a asi dvadsaťpäť ponorov, zatiaľ vždy bol ústretový a pohodový a keďže som učiteľ ohodnotím ho aj ako pedagóga, trpezlivý a úplne zrozumiteľne vysvetľujúci témy o ktorých hovorí. Chlapík ktorý je energicky a som veľmi rad, že som mal tu možnosť stretnúť ho.

Róbert Jankanič

5/5

Real Divers Club Slovakia odporúčam každému kto sa túži potápať, alebo už potápa – profesionálny prístup, bohaté skúsenosti a super servis + Marek je super človek a super inštruktor.

Martin Gibej

5/5

Zobraziť všetky recenzie našich absolventov

Internetový obchod, v ktorom si budete môcť objednať kurzy potápania a naše oblečenie Real Divers Clothing, ako i všetko potrebné vybavenie pre potápanie. Momentálne sme vo fáze jednania s dodávateľmi ohľadom tých najlepších a najkvalitnejších produktov. 

Nákupný košík